Postimet e ditës

  Biznese ne Shitje
  4 days ago

  Nis shitja e apartamenteve tek pallati më i ri në Peshkopi

  Kane nisur shitjet në pallatin me të ri në Peshkopi i cili ndodhet në lagjen Dobrovë ose me sakt tek…
  Lajme nga Dibra
  2 weeks ago

  Lexo për portalin “Ketu mblidhen Dibranet”

  Portali “Këtu mblidhen Dibranët” Ky portal synon të shërbejë si një platformë online e bashkimit e të gjithë Dibranëve, të…
  Aktualitet dhe Lajme
  3 weeks ago

  Sot ditëlindja e Gjergj Kastriot Skënderbeut! Historia si u mor peng nga Sulltan Murat dhe luftërat që bëri

  Heroi kombëtar Gjergj Kastriot, Skënderbeu u lind më 6 maj 1405, në një familje fisnike të Dibrës, siç ishte ajo…
  Bare dhe Restorante
  3 weeks ago

  “Bujtina Oxhaku” Peshkopi

  Hotel Rastaurant “Bujtina Oxhaku” ndodhet në një zonë të qetë dhe të bukur, larg zhurmës së qytetit te Peshkopisë Bujtina…
  Dibra Real Estate
  4 weeks ago

  Shitet ky apartament 2+1, 95 m2 dhe ndodhet qendër të Peshkopisë

  Shitet ky apartament 2+1 me dokumente te rregullta pronesie dhe ka nje siperfaqe prej 95 m2. Ndodhet ne qender te…
  Aktualitet dhe Lajme
  April 25, 2024

  Dibër: Dyshohet se vodhi 3 automjete dhe targat e 12 automjeteve të tjera

  DVP Dibër Vodhi 3 automjete dhe targat e 12 automjeteve të tjera, të cilat dyshohet se do të përdoreshin nga…
  Dibra Real Estate
  April 20, 2024

  Shitet 2+1, 70 m2 kati i parë në lagjen Kamen, Peshkopi

  Kjo eshte nje hyrje 2+1 me nje siperfaqe prej 70 m2 dhe ndodhet ne katin e pare te nje pallati…
  Aktualitet dhe Lajme
  April 18, 2024

  Njoftim i rëndësishëm nga GJOKA Konstruksion

  NJOFTIM Në vijim te punës për përfundimin e të gjitha punimeve të Asfaltit ne Rrugën e Arbrit, Kompania Koncesionare dëshiron…

  Aktualitet dhe Lajme

   April 15, 2024

   Vjen për ju “PLIS Residence” në Dibër të Madhe

   PLIS Residence Diber – Dibër e Madhe Banorët e PLIS nuk blejnë thjeshtë një banesë, ata bëhen pjesë e një…
   April 14, 2024

   Bleni Jufka “Keshi” tek marketi i tyre

   Ndodhen perballe rruges se fshatit Allabegi ne Maqellare, direkt e ne Rrugen e Arbrit. Kontakto dhe porosit: 00355684441535 Prej 20…
   April 14, 2024

   Troja Resort – Hotel & Restaurant

   Eshte sot në treg si investimi me i ri privat për të bërë diferencën me të tjerët. Për gatimet e…
   March 22, 2024

   Njoftim i rëndësishëm për fermerët dibranë

   🗣️Njoftim i rëndësishëm për fermerët dibran!🧑‍🌾 #SkemaKombëtare2024 – Aplikimet nisin më 2️⃣7️⃣ Mars! 👇Masat mbështetëse: 🐏🐐| Fermat me të imta✅…
   March 16, 2024

   Turizmi 2024, “frika” e një rekordi të ri

   Shqipëria po vijon të promovohet gjerësisht edhe këtë vit, si një destinacion turistik, duke premtuar që 2024 do të jetë…
   March 12, 2024

   Nisin më 27 Mars aplikimet për subvencionet në bujqësi; Denaj: Do hiqen tavanet limituese, financimi do jetë më i lartë për fermerët e bashkuar

   Më 27 Mars nisin aplikimet për përfitim subvencionesh për fermerët nga skema kombëtare e bujqësisë. Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit…
   March 9, 2024

   Myftinia Dibër njofton besimtarët për nisjen e agjërimit të Ramazanit

   NJOFTIM PËR OPINION Agjërimi i Ramazanit fillon më 11.03.2024 Myftinia Diber njofton besimtarët dhe gjithë opinionin e gjerë se muaji…
   March 9, 2024

   I besoi Google Maps-it, bllokohet rruga e Arbrit, trajleri me targa turke ngec në bajpasin e Murrizit

   Një trajler me targa të Turqisë ka bllokuar bajpasin e Murrizit në fshatin Bastar të Tiranës. Trajleri ka ngecur pikërisht…

   Dibra Real Estate

    Dibra Real Estate
    2 weeks ago

    Shitet aprtament 2+1 me sipërfaqe 110 m2

    Shitek ky apartament me nje siperfaqe 110 m2 dhe ndodhet ne katin e 5-të, tek “Kompleksi Balliu” ne lagjen Dobrovë,…
    Dibra Real Estate
    January 24, 2024

    Shitet kjo pronë në hyrje të bulevardit “Elez Isufi” Peshkopi

    Shitet kjo prone ne hyrje te bulevardit “Elez Isufi” Peshkopi. Eshte nje prone ne dy kate ku njeri kat sherbet…
    Dibra Real Estate
    January 10, 2024

    Shitet ky aprtament 1+1 në katin e parë me 64 m2 sipërfaqe

    Ndodhet në lagjen Dobrovë dhe është me fasadë të rregulluar. Eshte me dokumente te rregullta pronësie Eshte e mobiluar per…
    Ambjent me Qera
    November 8, 2023

    Nis puna për pallatin më të ri në Peshkopi

    Ne qytetin e Peshkopise, pikerisht prane stadiumit Korabi ose prane gjimnazit, ka nisur puna per ndertimin e nje pallati teper…
    Dibra Real Estate
    September 19, 2023

    Shitet “Bar Kafe Xhilaga” në bulevardin e Peshkopisë

    Shitet kjo bar-kafe qe sherben si nje restaurant popullor.  Ndodhet ne bulevardin Elez Isufi ku eshte e perqendruar levizja me…
    Ambjent me Qera
    September 3, 2023

    Dyqane me qera në lagjen Treg/Peshkopi por edhe në shitje

    Nese jeni te interesuar per zhvillimin e nje biznesi ne qender te lagjes Treg ne Peshkopi, pikerisht aty ky eshte…
    Dibra Real Estate
    August 26, 2023

    Shitet kjo shtëpi private në lagjen Dobrovë/Peshkopi

    Kjo eshte nje shtepi  private dy kateshe, jo e mobiluar dhe ndodhet ne prane rruges kryesore ne lagjen Dobrovë/Peshkopi Eshte…
    Ambjent me Qera
    August 1, 2023

    Ambjent me qera përballë postës në Peshkopi

    Nese jeni te interesuar per zhvillimin e nje biznesi ne qender te Peshkopise, pikerisht aty ky eshte e perqendruar levizja…

    Dibra Marketing

     September 18, 2023

     Njihuni me “Restaurant Hotel Tutto” pranë lumit Radika

     Ndodhet vetem 40 km nga Peshkopia dhe 16 km nga Dibra e Madhe, prane umit te Radikes dhe eshte shume i frekuentuar…
     August 27, 2023

     Tek “Nëna Dashuri Agroturizëm” në Peshkopi

     “Nëna Dashuri Agroturizëm“, e vendosur pikërisht jashtë qytetit të vogël të Peshkopisë, qendrës administrative të rajonit. Vendbanimi në fermë është një ndërtesë…
     August 26, 2023

     Kjo ështe “Kurora e Gjelbërt Resorts’ në Peshkopi

     Nese vjen ne Diber dhe deshiron te qendrosh nje nate diku qe te mbetet gjate ne memorien tende, atehere zgjidhni Kurora e…
     December 10, 2022

     Byrektore “Radika” në Dibër të Madhe

     Nëse je në qytetin e Dibrës së Madhe dhe ju ka shkuar mendja për një byrek taze të një cilësi si askund…
     July 29, 2022

     Tek “Vëllezërit Mazari” në Peshkopi

     Idetë e bukura nisin pa plan! E tillë ishte dhe dëshira për të realizuar një projekt unik në formën e një ambienti…
     July 18, 2022

     Hotel Bar-Restaurant “Stone” në Fushë-Bulqizë

     Nese po vjen nga Tirana dhe ke deshire te shijosh natyren ne Fushe-Bulqize , egziston ky Bar Restorant i ndertuar prej guri…
     September 28, 2021

     HOTEL “MONOPOL” në PESHKOPI

     MIRESEVINI TEK HOTEL MONOPOL PESHKOPI Ne qytetin e bukur te Peshkopise, pikerisht prane llixhave ose sic njihet ndryshe “Lugina e Sherimit” vjen…
     September 20, 2021

     Kulla Hupi, bujtina që po zhvillon turizmin në Bulqizë

       Nëse doni një përvojë të vërtetë tradicionale në malet e Shqipërisë, ky është vendi më i mirë për ju! Turizmi malor…
     July 23, 2021

     Hotel Reci Peshkopi

     Pikerisht ne qender te qytetit te Peshkopise, pas Rafaissen Bank ndodhet Hotel Reci Peshkopi Nje investim privat, ku ajo qe eshte synuar…
     June 27, 2021

     Bar Kafe “Igli House” Peshkopi

     Nese ndodheni ne qytetin e blirit, pra ne Peshkopi, dhe pikerisht ne bulevardin’Elez Isufi” te bie ne sy Bar kafe “Igli House”…
     June 25, 2021

     Restorant Natyra Potgorce

     Nese doni qe te kaloni momente qe do mbahen mend gjate si per ambjentin poashtu edhe per shijen qe ju le ushqimi…
     May 27, 2021

     Restaurant “Makanda-Grill&Pasta” në Dibër të Madhe

     Makanda-Grill&Pasta  Është puna jonë ajo qe çdo ditë na jep kënaqësinë që klientat tanë të trajtohen si te ftuar. Në fund të…
     March 19, 2021

     Peshkopi, shitet ose jepet me qera ky ambjent !

     Ne qytetin e Peshkopise, pikerisht 20 m poshte bulevardit Elez Isufi , direkt perballe Skenderbeut , ndodhet ky ambjent i kompletuar per…
     February 18, 2021

     Restorant Dasmash “Hazis Lusha” Peshkopi

     Aty ku dibranet ka vite qe pronotojne rregullisht ! Tek Restorant Dasmash Hazis Lusha Ndiqni videon e tyre Adresa edhe ne google…
     August 29, 2020

     “Punishtja e qumështit ”Ngota 2010”

     Historiku: Që prej vitit 2010 Shemsi Ngota, hodhi themelet e para të një rrugëtimi që mbështet zhvillimin e blegtorisë me anë të…

     Festa dhe Evente

      November 18, 2019

      Ansambli “Kuvendi” Zall-Dardhë

      ?Foto eksluzive të koncertit me rastin e jubileut të 70 vjetorit të krijimit të ansamblit artistik “KUVENDI” të Zall –…
      December 27, 2019

      Dj Landi që luan muzikë për dibranët

      DJ Landi ose i njohur me emrin e tij vertet Taulant Kaca. Ai numeron rreth 10 vite ne karriere ku…
      January 6, 2020

      Sallon “Milena” Dibër

      ?Të duash të bukurën është shije, por ta krijosh dhe ta nxjerësh atë në pah eshte art ose “Sallon Milena…
      November 18, 2019

      Dibranët që punojnë tokën!

      Tirane, u organizua në sheshin edicionie i dytë i panairit më të madh të bujqësisë, blegtorisë dhe agropërpunimit “Shqipëria punon…
      December 20, 2021

      Mbahet konferenca shkencore në Akademinë e Shkencave: “100 vjet nga lufta e Dibrës”

        Trajtohet për herë të parë në nivel akademik lufta heroike 9-vjeçare kundër pushtuesve serbë Akad. Skënder Gjinushi: Lufta e…
      January 2, 2023

      Bujtina Vrenezi në Peshkopi

      Ne nje ndertese kater kate e cila eshte e gjitha prej guri dhe druri, me nje nderthurje mes dizajnit modern…

      Foto dhe Video

       November 5, 2019

       Dibra, Vjeshtë 2019

       October 25, 2019

       AS-Production Peshkopi

       October 23, 2019

       Bulqize Diber

       October 23, 2019

       Maqellare Diber

       October 23, 2019

       Qyteti i Peshkopise

       Visit Dibër

        March 5, 2024

        Pak e saktë për Dibrën e Madhe

        Dibra e Madhe është një rajon që përfshin një pjesë të Dibrës në Shqipëri dhe një pjesë të Dibrës në Maqedoni të…
        November 6, 2023

        Ky është Drini i Zi

        Drini i Zi është një lumë i rëndësishëm që buron nga Liqeni i Ohrit. Ai ka një lartësi mbidetare prej 695 metra, ndërsa del nga territori…
        July 18, 2023

        Qebaptoret dhe ëmbëltoret në duart e dibranëve

        Tani pronarë të qebaptoreve dhe ëmbëltoreve janë dibranë. Ata që i kanë hapur këto biznese normalisht kanë marrë edhe zanatet të pronarëve…
        July 15, 2023

        Kalaja e Grazhdanit- një thesar ende i pazbuluar i Antikitetit të Vonë

        13 Korrik, 2023 || Huazuar nga travel-al.com Shkrim nga Enkeleda Memisha Pedagoge në Universitetin Mesdhetar të Shqipërisë Studiesit arrijnë deri aty, sa…
        July 1, 2023

        Liqeni i Zi – Kjo mrekulli e Bulqizës

        Liqeni i Zi ndodhet në shpatin verior të malit të Lopës (Martanesh), në lartësinë mbi 1800 m të malësisë së Martaneshit, i…
        June 18, 2023

        Proper Pizza dhe në Dibër të Madhe

        Hapet Proper Pizza edhe ne Diber te Madhe dhe ajo qe e ben te vecante eshte sepse aty do gjeni pizza per…
        January 27, 2023

        Fortifikimi i kalasë së Grazhdanit

        Fortifikimi i Grazhdanit Fortifikimi i Grazhdanit ndodhet pranë fashtit Grezhdan, rreth 14 km larg qytetit të Peshkopisë. Fortifikimi ngrihet mbi një pllajë,…
        January 23, 2023

        KUNGULLI PJESË E TRYEZËS DIBRANE! Tradita që vazhdon nga gjenerata në gjeneratë

        Në të kaluarën sipas dibranëve sidomos në sezonin dimëror kungulli ka qenë prezent në orët e mbrëmjes në të gjithë sofrat dibrane.…
        January 21, 2023

        Bota duhet të marrë shembull! Ajo që po ndodh në këtë fshat në Dibër është e jashtëzakonshme

        Ekziston një fshat mysliman në Shqipëri që mirëmban 5 kishat e tij. Në fshatin Kërçisht të Sipërm në Njësisë Administrative Maqellarë në…
        November 25, 2022

        Kjo është “Travel Agency Atlas” në Dibër të Madhe

        Pikerisht ne qender te qytetit te Dibres ndodhet agjensia me e njohur e udhetimit ” Travel Agency Atlas” Prej vitit 1996 egziston…

        Recent Posts

         7 mins ago

         Aksident i katërfishtë te ‘Plepat’ në Durrës, mes të plagosurve edhe fëmijë

         Një aksident automobilistik ka ndodhur në Plepa të Durrësit. Katër automjete janë përplasur me njëri-tjetrin dhe mes të dëmtuarve ka…
         43 mins ago

         Rrëzohet avioni sportiv në Kroaci, një i vdekur dhe katër të plagosur

         Një person ka humbur jetën dhe katër pasagjerë janë lënduar si pasojë e rrëzimit të një aeroplani sportiv në jug…
         49 mins ago

         Një shtetas rus gjendet i pajetë në banesën e tij në Golem

         Një shtetas rus është gjetur i pajetë në banesën e tij në Golem këtë të shtunë. Policia thotë se rreth…
         1 hour ago

         Eventi sportiv “Tiranathlon”, devijon qarkullimi i mjeteve të dielën

         ‘Tiranathlon’ është rikthyer për të katërtin vit radhazi. Ky event sportiv bashkon tre disiplinat më të njohura dhe të praktikuara…
         1 hour ago

         Programi i PD, Basha me ekspertët: Turizmi, projekt madhor kombëtar në qeverisjen tonë

         Kryedemokrati Lulzim Basha, në takimin e radhës me grupet e punës dhe ekspertët diskutoi programin e PD për turizmin. Detaje…
         2 hours ago

         Mijëra izraelitë në protestë, kërkojnë kthimin e pengjeve nga Rripi i Gazës

         Mijëra izraelitë u mblodhën në Tel Aviv këtë mbrëmje dhe i kërkuan qeverisë të ndërmarrë veprime urgjente për të siguruar…

         Te ndryshme

          October 29, 2019

          Zoti e bëftë mejr !

          Back to top button