Aktualitet dhe Lajme
  17 mins ago

  Nga lekët e kërkuara borxh tek hatërmbetjet me ish-banorët, Egla Ceno rrëfen detajet e pathëna

  Egla Ceno iu përgjigj pyetjeve “pikante” të Erjola Doçit. Egla: Më kape të papërgatitur…. sahati,…
  Aktualitet dhe Lajme
  35 mins ago

  EURO 2024 | Anglia mposht 1-0 Serbinë, vendos goli i Bellingham

  Anglia triumfoi minimalisht ndaj Serbisë, në ndeshjen e vlefshme për Grupin C, në Euro 2024.…
  Aktualitet dhe Lajme
  42 mins ago

  Video/ Anglia “këndon” menjëherë Hey Jude: Bellingham shemb Serbinë

  Anglia e nis menjëherë mirë Euro 2024, duke mposhtur Serbinë 1-0 dhe duke u ngjitur…
  Aktualitet dhe Lajme
  1 hour ago

  Sherri me tifozat, djali i i Aleksandër Vuçiç gati për përleshje, ndalohet me forcë nga sigurimi (VIDEO)

  Një përleshje mes tifozëve anglezë dhe atyre serbë është regjistrua ditën e sotme para ndeshjes…
  Aktualitet dhe Lajme
  2 hours ago

  Pjesa e parë, Anglezët marrin avantazhin me Bellingham, lojë e fortë dhe kartona

  Nuk kishte si mos shkëlqente edhe këtu. Vetëm 12 minuta pas nisjes së sfidës së…
  Aktualitet dhe Lajme
  2 hours ago

  (VIDEO) Gazetari shqiptar i bën shqiponjën serbëve që thërrasin “Kosova është Serbi” në stadium

  Situatë e tensionuar u regjistrua para duelit mes Anglisë dhe Serbisë të zhvilluar në stadiumin…
  Aktualitet dhe Lajme
  2 hours ago

  Netanyahu kundërshton ndalimin e luftimeve gjatë ditës me qëllim hyrjen e ndihmave në Gazë

  Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu kritikoi planet e shpallura nga ushtria izraelite të dielën se do…
  Aktualitet dhe Lajme
  3 hours ago

  “Po vritemi për një vijë uji!”/ Kunata i dëmton 3 shtëpitë: Kam ngelur në ujë dimër e verë

  Një konflikt kunatash zhvillohet në “Shihemi në Gjyq”. Mersinia dhe Saimja kanë ardhur për një…
  Aktualitet dhe Lajme
  3 hours ago

  Tom Doshi sherr për tokën në Velipojë, procedohet penalisht

  Ish-deputeti Tom Doshi është përfshirë në një sherr pasditen e djeshme në Velipojë, që dyshohet…
  Aktualitet dhe Lajme
  3 hours ago

  Françeska ‘shpërthen’ në lot në mes të show, çfarë e preku modelen?!

  Françeska Murati, ish-banorja e Big Brother VIP 3 ishte e ftuar në “S’e luan topi”,…
  Aktualitet dhe Lajme
  4 hours ago

  Euro 2024| Policia gjermane jep lajmin e rëndësishëm për konsumimin e kanabisit

  E premtja 14 qershorit shënoi fillimin e Euro 2024 në Gjermani, një turne i shumëpritur…
  Aktualitet dhe Lajme
  4 hours ago

  (VIDEO) Nën sulm për golin e dytë/ Elseid Hysaj detyrohet të mbyllë rrjetet sociale

  Elseid Hysaj, mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, është detyruar të mbyllë adresat e tij në rrjetet…
  Aktualitet dhe Lajme
  4 hours ago

  Tifozët serb i vendosin flakën flamurit shqiptar në Gjermani (VIDEO)

  Tifozat serb në Gjermani i kanë vendous flakën ditën e sotme flamurit shqiptar. Në video…
  Aktualitet dhe Lajme
  5 hours ago

  Osmani në Samitin e Paqes, Kosova mbështet Ukrainën: Të mos vlerësohet agresori

  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka mbajtur një fjalim përmbyllës në Samitin e Paqes për…
  Aktualitet dhe Lajme
  5 hours ago

  Habit shqiptari Dritan Abazoviç: Do të jem në stadium për të bërë tifo për Serbinë

  Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, në një prononcim për RTS-në (televizionin publik…
  Aktualitet dhe Lajme
  5 hours ago

  Lirohen 50 tifozët italianë që kërkonin të sulmonin shqiptarët: futbolli mendohet se ishte një justifikim

  Rreth 50 tifozët italianë të arrestuar për qëllime parandaluese dje para ndeshjes Itali-Shqipëri në Dortmund,…
  Aktualitet dhe Lajme
  5 hours ago

  Degradon me fjalor skandaloz debati mes gocave në studion televizive (VIDEO)

  Edhe pse kanë pak ditë që janë njohur dhe kanë nisur garën mes tyre, duket…
  Aktualitet dhe Lajme
  6 hours ago

  Euro 2024 | Eriksen zhbllokon sfidën, Danimarka në avantazh ndaj Sllovenisë (Ndeshja minutë pas minute)

  Në Grupin C, luhet sfida mes Sllovenisë dhe Danimarkës, për Euro 2024. Dy kombëtaret do…
  Aktualitet dhe Lajme
  6 hours ago

  Qafë Botë/ Arrestohet për kontrabandë shoferi dhe dy doganierë

  Një shofer 63-vjeçar është arrestuar ditën e sotme nga policia pasi transportonte me kamionë dhe…
  Aktualitet dhe Lajme
  6 hours ago

  Qasja tek kontraceptivët çështje kryesore për fushatën zgjedhore në SHBA

  Debati për të drejtën e abortit ka krijuar ndasi në politikën amerikane prej dekadash. Por…

  Social Kulturore

   March 9, 2024

   Myftinia Dibër njofton besimtarët për nisjen e agjërimit të Ramazanit

   NJOFTIM PËR OPINION Agjërimi i Ramazanit fillon më 11.03.2024 Myftinia Diber njofton besimtarët dhe gjithë opinionin e gjerë se muaji i madhëruar…
   February 22, 2024

   Nga Bedri Çera: Të jetosh në Peshkopi!

   Sociale Të jetosh në Peshkopi! Të duash moshën e tretë dhe të papunët e qytetit tënd dhe krahinës tënde është një vlerë…
   February 21, 2024

   Zhvillohet mbledhja e parë e “Lidhjes së Intelektualëve Dibranë”

   Huazuar nga faqja e tyre ne facebook Lidhja Intelektualëve Dibranë Nën drejtimin e Kryetarit të LID, z. Shpëtim Cami, u zhvillua mbledhja…
   February 10, 2024

   Po qeje i hollë, merre vesh!

   Niset për një udhë të largët një dibran. Gjatë rrugës takohet me një tjetër dibran. Pasi shkëmbejnë duhanin, e pyet dibrani kalimtarin:…
   December 23, 2023

   Dy çidhnak si Mane Kacani me Selim Leshin

   Mane Kacani me Selim Leshin – Or Selim, unë e ti jemi të mençur, po ti e ke një gjë më shumë…
   December 22, 2023

   Sa do të jetë i fortë plluku, toka e han…!

   Sa do të jetë i fortë plluku, toka e han Ishte koha e kooperativave bujqësore. Punë shumë e merrej pak, 30-40 lekë…
   December 21, 2023

   Zgjuarsia, trimëria, besa dhe bujaria në Dibër

   Zgjuarsia: I zgjuar është ai që di ta dallojë hasmin midis miqve. I zgjuari ia liron rrugën budallait. I zgjuari lufton dhe…
   December 16, 2023

   3 gjëra që ka mësuar një jabanxhi në Dibër

   Jovan Bardhin, ish Sekretar i Parë i Komitetit të PPSH në Dibër në vitet e monizmit e presin në vendlindje, në Pezë…
   November 22, 2023

   Ka pas burra Dibra: Esnafi mbetet esnaf sa jeta!

   Një dibran shkon tek kullat e Murat Kaloshit. Me vete merr të vetmen dele që kishte. Murati, si burrë esnaf e fisnik…
   November 14, 2023

   E n’çfarë partie bën pjesë ti, o Zabit?

   E n’çfarë partie bën pjesë ti, o Zabit? – e pyetën fshatarët e tij Zabitin, pas tranzicionit, në një dasmë. – Për…
   November 6, 2023

   Metri, kandari dhe kunji në Dibër

   METRI, KANDARI DHE KUNJI Tjë burrë i mençur po e shikonte se po plakej Nahe nuk kishte kush me e zëvëndësue në…
   November 5, 2023

   GJER NË TRE BREZA TË ZE HARAMI

   Nje fshatar kishte shumë blegtori, dele e dhi e bante shumë hyzmet. Vjen një kohë qê delet po i cofnin (ngordhnin) një…
   October 29, 2023

   Sulejman Tomçini, ambasador i parë nga Dibra.

   Sulejman Tomçini ka lindur në vitin 1940, në një familje fshatare patriotike, në fshatin Pollozhan të Dibrës. Ai është djali i Hasan…
   October 28, 2023

   Krenari! Ky është dibrani Dr. Selman Dumani

   Dibra ka nxjerë shumë personalitete nga fusha e mjeksisë, që kanë shërbyer në spitalin rajonal të qytetit të Peshkopisë dhe në Spitalin…
   October 17, 2023

   Tetori Gjerman erdhi për të dytin vit rradhazi në Dibër!

   🇩🇪🎉📚 Tetori Gjerman erdhi për të dytin vit rradhazi në Diber dhe sollli sërish emocione e atmosfere festive të vecantë!🇩🇪🎉📚 🙌Në datën…
   September 26, 2023

   Mësuesi i njohur Miftar Balliu

   MIFTAR BALLIU Nga fshatrat e Dibrës kanë dalë shumë arsimtar, që kanë punuar në të gjithë gjeografinë e Dibrës, dhe jashtë saj,…
   September 24, 2023

   Natasha Koleci( Hoxhvogli). Per të tjerët edukatore Natasha.

   Shkrim nga  Jonida Koleci Nëna ime Natasha Koleci( Hoxhvogli). Per të tjerët edukatore Natasha. E intenuar 2 herë ne të njejtin qytet.…
   July 24, 2023

   Arkeologu i njohur dibran “Mjeshtër i Madh” Adem Bunguri

   Adem Bunguri lindi në fshatin Grevë të Dibrës. Shkollimet e para i mori në vendlindje. Gjimnazin në Peshkopi, 1969- 1973. Në vitin…
   April 30, 2023

   Nga Sefedin Ahmati, tregu punës dhe arsimi.

   Shkollimi dhe arsimi jane dy aspekte thelbesore te zhvillimit te nje vendi dhe te nje shoqerie ne teresi. Ne Shqiperi, si ne…
   March 25, 2023

   PS konfirmon kandidatin për kryetar bashkie të Dibrës në zgjedhjet e 14 Majit

     Rrahim Spahiu, kryebashkiaku në detyre do të jetë kandidati i PS për bashkinë e Dibres ne zgjedhjet e 14 majit. Kujtojme…
   March 23, 2023

   Fenomeni Luiz…!

   Huazuar nga autori: Aleksander Rena New York, US. Fenomeni Luiz… Nuk kam dashur të flas për Luiz Ejlin dhe as që dua…
   March 15, 2023

   Dy muaj para zgjedhjeve lokale/ Arrestohet me urdhër të SPAK kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla

   Pasditen e kësaj të mërkure Prokuroria e Posaçme ka urdhëruar vënien në pranga të kryebashkiakut të Bulqizës Lefter Alla i cili dyshohet…
   December 21, 2022

   Dibrani nga Radomira Sefedin Ahmati, i ofron Kanye West këtë lloj shlyrje borxhi!

   Fakte interesante, dibrani i njohur nga Radomira Sefedin Ahmati pasi degjon se Kanye West ka mbetur borxh rreth 63000 $ ofron kete…
   November 29, 2022

   Kryetari Bashkise Nju Jorkout Eric Adams feston Pavaresine e Shqiperise me Flamurin Shqipetar me shkronja te arta ÇAMËRIA.

     Flamuri u dhurua nga organizata Marko Kepi kiyetari organizates Rrenjet Shqiptare – Albanian Roots ku në foto eshte Angkjelina Nika duke…
   November 12, 2022

   Nga dibrani Sefedin Ahmati: Krenar për të gjithë shqiptarët e Britanisë.

   Ne nje postim ne rrjetin etij facebook dibrani i njohur me pasaporte britanike Sefedin Ahmati i cili njihet ndryshe edhe si pronar…
   Back to top button