Aktualitet dhe Lajme
  4 hours ago

  Nis pastrimi i barishteve në rrugën nacionale Burrel – Skuraj

  Mat Televizion bëri pak ditë më parë publike gjendjen e rrugës nacionale Burrel – Skuraj…
  Aktualitet dhe Lajme
  5 hours ago

  Ndotet Qaf Dushku edhe pse trafiku i mjeteve ka kaluar nga Plani i Bardhë

  Masivi me pisha në vendin e quajtur Qaf Dushk në fshatin Klos-katund të Bashkisë së…
  Aktualitet dhe Lajme
  6 hours ago

  Tregu i Shupenzës vijon të jetë bosh, tregtarët zgjedhin rrugën për të shitur

  Për ndërtimin e tregut bujqësor në Shupenzë të Bulqizës janë investuar qindra million lekë në…
  Aktualitet dhe Lajme
  7 hours ago

  Braktisja e vendit vijon, në Zerqan të Bulqizës lagjet kanë mbetur me shumë pak banorë

  Braktisja e vendit siduket është një fenomen i pashmangshëm pasi vijon të jetë i pranishëm…
  Aktualitet dhe Lajme
  1 day ago

  Një tjetër fshat në Bulqizë ka ujësjellësin me probleme, banorët: po na rrezikohet jeta

  Amortizimi i rrjetit të ujit të pijshëm në fshatin Dushaj të Njësisë Administrative Fushë Bulqizë…
  Aktualitet dhe Lajme
  1 day ago

  Hardhija mund të ketë prodhim, por fermerët janë skeptik për tregun

  Moti i pazakontë që ka mbajtur gjatë muajve të pranverës por edhe në ditët e…
  Aktualitet dhe Lajme
  1 day ago

  Mastercard lançon Google Pay dhe Google Wallet për përdoruesit e kartave në Shqipëri

    Tiranë, Shqipëri, 6 qershor 2023. Duke filluar nga dita e sotme, me mbështetjen e…
  Aktualitet dhe Lajme
  1 day ago

  Ura që lidh Urakën me Perlatin vijon të jetë në rrezik

    Ura që lidh fshatin Urakë me fshatin Perlat të Mirditës, pjesë e rrugës Shoshaj…
  Aktualitet dhe Lajme
  1 day ago

  VOA/Arrestohet Dako, ish kryebashkiaku socialist i Durrësit

  Në Shqipëri, ish kryebashkiaku socialist i Durrësit Vangjush Dako u arrestua të martën, me urdhër…
  Aktualitet dhe Lajme
  2 days ago

  Bulqizë, zbulohet shkaku i ndotjes së ujit të pijshëm, procedohet administratori i një HEC-i

  Pas tri ditësh është gjetur shkaku i helmimit të banorëve të Njësisë Administrative Gjoricë në…
  Back to top button