Aktualitet dhe Lajme

ZYRTARE / Mesfushori shqiptar ndan rrugët me skuadrën polake

Share

Qëndrim Zyba, lojtari shqiptar ka ndarë rrugët me Legian e Varshavës.

Zyba ishte huazuar te skuadra polake gjatë muajti shkurt të këtij viti nga kampioni i këtij sezoni, Ballkani.

Mesfushori 23-vjeçar tani rikthehet te skuadra nga Suhareka ku ka kontratë deri në vitin 2025.

Mbetet për t’u parë nëse Zyba do të mbetet pjesë e Ballkanit, apo do të nisë ndonjë aventurë të re Europiane.

Me fanellën e Legias, ai u aktivizua 6 sfida, pa mundur të gjente rrugën e rrjetës.

“Qëndrim, faleminderit që luajtët me klubin tonë. Ju urojmë suksese në fazat e mëtejshme të karrierës”, shkruhet në njoftimin e klubit.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button