Diaspora DibraneFesta dhe EventeSocial Kulturore

Art dhe Fest nga “Folk Alb” Hazis Ndreu

Dibranet që mbajnë Tiranen me art e kulture

Share

Ansambli “Folk Alb” Hazis Ndreu,shfaqi sot ne Pallatin e Kultures Kamez koncertin festiv “Art dhe Fest”.

Me pjesmarrjen e mbi 70 artisteve te vegjel e te rritur,ne program u ekzekutuan mbi 8 valle nga krahinat mbare shqiptare si dhe kengetaret e vegjel deri tek tenori i mirenjohur Dardan Pepkolaj.

Interpretuan bukur kenget e perzgjedhura me kete rast. Ky koncert eshte ne traditen e Ansamblit tone cdo fundvit.

Një kafe nga ju!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button