Lajme nga DibraPërditshmëriPostime Në

Lajme nga Dibra

Një 2020 ndryshe

Sipas Drejtorisë të Policisë Diber :

Klos/ Mat

Vijojnë kontrollet në të gjithë Qarkun e Dibrës për evidentimin dhe ndëshkimin e atyre personave që vijojnë ende të ushtrojnë aktivitetin e kundërligjshëm të lojërave të fatit.

Procedohet penalisht 1 shtetas për veprën penale “Organizimi i lotarive të palejuara”

Sekuestrohen në cilësinë e provës materiale 1 njësi kompjuterike, 7 monitor dhe 1 telefon.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Mat, proceduan në gjendje të lirë shtetasin:

E.H, 36 vjeç, banues në Klos.

Procedimi ndaj këtij shtetasi filloi pasi në qytetin e Klosit në një lokal të marrë me qira nga ana e tij, policia ka konstatuar se ushtronte aktivitet të kundërligjshëm të lojërave të fatit.

Kontrollet kundër aktivitetit të lojërave të fatit do të vijojnë në gjithë Qarkun deri në ndëshkimin me ashpërsi të subjektit të fundit që tenton të ushtrojë këtë aktivitet anti-ligjor.

Policia e Dibrës fton qytetarët të denoncojë falas në numrin 112 ose përmes aplikacionit “Komisariati Dixhital”, çdo veprimtari të tillë të kundërligjshme.
__

Bulqizë

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Bulqizë, në përfundim të veprimeve të para hetimore në lidhje me ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e datës 06.01.2020, ku në një minierë të nxjerrjes së kromit u aksidentuan jashtë rrezikut për jetën dy punonjës, referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër, në gjendje të lirë për shtetasin: A.Ç, 44 vjeç, banues në Bulqizë, (sinjalist, manovrues në minierën e kromit Bulqizë).

Këtij shtetasi si pasojë e neglizhencës i ka rrëshqitur e dalë nga shinat vagoni, dhe si pasojë mbetën të dëmtuar jashtë rrezikut për jetën dy shtetas punëtor të minierës.

Vepra penale “Shkelje e rregullave të mbrojtjes në punë”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button