Aktualitet dhe Lajme

E rëndë/ Nxirret trupi i pajetë i 30-vjeçares nga ujërat e liqenit të Kukësit, detajet e para

Share

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, një ngjarje e rëndë është regjistruar në Kukës, ku sipas informacioneve të policisë, është nxjerrë një trup i pajetë në ujërat e liqenit të Kukësit, në vendin e quajtur “Shtrazë”.

Dyshohet se viktima është një grua rreth 30-vjeçe.

Sipas uniformave blu, trupi është pikasur nga një banor i zonës, i cili po mbushte ujë afër bregut të liqenit.

Nxirret një kufomë e s*ksit femër, rreth të 30-ave, në ujërat e liqenit të Kukësit. Kufoma ende e paidentifikuar është transportuar mëngjesin e së martës në morgun e spitalit të Kukësit.

Kufoma është pikasur nga një banor i zonës, i cili po mbushte ujë afër bregut të liqenit, në vendin e quajtur “Shtrazë”.

Deri më tani, nuk është shënuar asnjë rast i denoncuar për persona të zhdukur në Komisariatin e Policisë së Kukësit.

Njoftimi:

Kukës/Informacion paraprak

Në orët e para të mëngjesit, në vendin e quajtur “Shtrazë”, në bregun e liqenit të Fierzës, është konstatuar e pajetë një shtetase ende e paidentifikuar, rreth 35 vjeçe.

Gjatë këqyrjes së trupit të pajetë nuk janë konstatuar shenja dhune. Nga të dhënat paraprake dyshohet se kjo shtetase është vetëmbytur.

Grupi hetimor po punon për identifikimin e kësaj shtetaseje dhe për zbardhjen e rrethaneve të humbjes së jetës.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button