Aktualitet dhe LajmeLajme nga DibraLajmi i funditPërditshmëriShqipëria

Termet i forte ne disa qytete te Shqiperise, dhe ne Diber por ja ku ishte epiqendra

Share

Nje termet i forte eshte ndjere mbremjen e sotme ne Shqiperi.

Qe nga Shkodra, Dibra Lezha, Durresi, Kruja, Tirana e madje edhe qytete te tjera, lekundja eshte ndjere e forte dhe per disa sekonda.

Ngjarja ka ndodhur rreth ores 23.08 minuta ndersa deri tani nuk ka raportime per deme.

Sipas te dhenave te deritanishme mesohet se lekundja ka qene 6.0 rihter dhe epiqendra e termetit ka qene ne Bosnje.

Me kete fuqi levizje, ky termet konsiderohet si teper i forte.

Sipas te dhenave te deritanishme, qendra e lekundjes ka qene ne nje zone kufitare mes Malit te Zi dhe Bosnjes./lajmiifundit.al/

Back to top button