Lajme nga DibraLajmi i funditPërditshmëriPolitikëShqipëria

Rithemelimi: Zgjidhet kryetar i PD-së së Dibrës

Share

Komisioni i Rithemelimit të PD-së ka njoftuar se Ilir Krosi do të jetë kryetar i Partisë Demokratike në degën lokale të Dibrës.

“Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale të Partisë Demokratike njofton se është mbyllur procesi zgjedhor për zgjedhjen e kryetarit të PD Dibër. Pas numërimit të fletëve të votimit, Kryetar i PD dega Dibër u shpall z. Ilir Krosi me 77% të votave.

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale falenderon të gjithë anëtarët që u bënë pjesë e procesit të votimit për zgjedhjen e Kryetarit të degës së tyre sipas parimit “një anëtar një votë”, për një Parti Demokratike më të bashkuar, më të fortë e më të hapur”, thuhet në njoftim.

Zgjedhja e kryetarëve të rinj është nismë e grupit të Rithemelimit që drejtohet nga Sali Berisha dhe që është kundërshtuar nga grupi tjetër që mbështet Enkelejd Alibeajn.

Vetë kryetari i komanduar i PD-së, është shprehur se në këtë mënyrë, Berisha po e thellon përçarjen në PD dhe nuk po kontribuon në bashkimin e partisë, ashtu sikurse ish-kryeministri pretendon.

/abcnews.al

Back to top button