Aktualitet dhe Lajme

SPAK merr nën hetim ministren Ogerta Manastirliu

Share

Prokuroria e Posaçme, ka regjistruar procedim penal ndaj ministres së Arsimit Ogerta Manastirliu, lidhur me një kallëzim të bërë nga deputetja e PD Albana Vokshi, për keqmeanxhimin dhe abuzimin me fondet për Covid-19 kur Manastirliu drejtonte shëndetësinë.

Procedimi Penal mban numrin 81/2024, për shpërdorim detyre
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button