Aktualitet dhe Lajme

Martin Lawrence reagon pas shqetësimit të fansave

Share

Martin Lawrence  mbylli thashethemet për shëndetin e tij të martën pasi ngjalli shqetësim mes fansave në premierën e filmit të tij të fundit dhe të Will Smith në Los Angeles, “Bad Boys: Ride or Die”.

“Jam mirë,” tha Lawrence,  për Ebro Darden të Hot 97. “Unë jam në duart e Zotit. Jam i bekuar. Jam i lumtur që zgjohem çdo ditë. une jam mire. Nuk ka nevojë që njerëzit të shqetësohen.”

Javën e kaluar, një video që tregonte  Martin dhe Smith, teksa hipnin në një autobus për t’iu drejtuar fansave që merrnin pjesë në ngjarje, u bë virale, me disa përdorues të internetit që spekulonin se Will po ndihmonte Martin të qëndronte në  këmbë.

“Unë jam i shëndetshëm,” tha Lawrence të martën. “Ndaloni thashethemet.” Aktori i  “Big Momma’s House” shpjegoi më tej se ai ishte thjesht i tronditur nga numri i fansave që erdhën në premierë.

“Unë isha sikur, ‘Oh, kjo është  si koncert rocku’,” reflektoi ai. “‘Çfarë dreqin po ndodh? Për një film?” Unë thashë: “Oh, zot”.

Lawrence ka patur probeme shëndetësore  në të kaluarën. Ai u shtruaa në spital në vitin 1996 pasi policia e ndaloi atë në një kryqëzim në Los Anxhelos duke  bërtitur, “Luftoni institucionin” dhe zbuloi një armë në xhepin e tij.

Përfaqësuesi i tij më vonë tregoi se komediani kishte pësuar një konvulsion pasi nuk kishte marrë mjekimin e tij. Tre vjet më vonë, Lawrence ra në gjendje kome të shkaktuar nga lodhja dhe nxehtësia gjatë stërvitjes.Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button