Lajmi i funditPërditshmëriSport dhe Fitnes

Angli-Shqipëri, Reja zgjedh “11 luftëtarët”, ja si rreshtohen “Kuq e zinjtë”

Share

Angli-Shqipëri do të luhet në orën 20:45, në “Wembley”, e vlefshme për kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”.

Një ndeshje e luftuar ku të dyja skuadrat do të kërkojnë fitoren, me “3 Luanët” që kërkojnë kualifikimin ndërsa “Kuq e zinjtë” e Rejës për të bërë surprizën dhe për të shpresuar një humbje e Polonisë.

Trajneri Edi Reja ka zgjedhur edhe 11 lojtarët që do të hedhë në fushën e lojës, për të “luftuar” me me djemtë e Gareth Southgate./h.ll/albeu.com

 

Formacioni zyrtar i Anglisë :  (3-4-3): Pickford; Walker, Maguire, Stones; James, Henderson, Phillips, Chilwell; Foden, Kane, Sterling.

Një kafe nga ju!

Back to top button