Aktualitet dhe Lajme

Zjarri përfshin një sallë lojërash në Indi, të paktën 20 viktima

Share

Të paktën 20 persona kanë vdekur në një zjarr të madh që shpërtheu në një sallë lojërash, në shtetin perëndimor të Gujaratit në Indi.

Flakët dhe një shtëllungë e madhe tymi ngrihen në qiell në ndërtesën, e vendosur në Rajkot, në shtetin perëndimor të Gujaratit. Zjarri tashmë është nën kontroll dhe ka nisur hetimi. Ekziston frika se më shuma viktima mund të jenë nën rrënoja, duke përfshirë fëmijë. Kryeministrja e Gujaratit, Bhupendra Patel tha se është caktuar një ekip special hetimor.Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button