Aktualitet dhe LajmeLajme nga DibraPërditshmëriPolitikëShqipëria

ZGJEDHJET/ Kjo është pjesëmarrja në votime deri në orën 13:00, Dibra zë vendin e parë

Share

Procesi zgjedhor në 6 bashkitë e vendit është duke vazhduar normalisht, teksa deri në orën 13:00 sipas KQZ kanë marrë pjesë në votime vetëm 17.73% e votuesve.

Përqindjen më të lartë të votuesve deri më tani e ka Dibra me  24.52%, pas saj vjen Lushnja me 24.27% dhe Vlora me 23.18%.

Ndërkohë deri më tani Durrësi ka përqindjen me të vogël me 14.61% dhe pas Shkodra me 16.50%.

Procesi ka pasur incedente të vogla, por pa sjellë vonesa të gjatë apo ndërprerje. /albeu.com

/albeu.com/

Back to top button