Aktualitet dhe Lajme

Vritet 45-vjeçari në stacion, policia: Është qëlluar gabimisht

Share

Një burrë është qëlluar për vdekje në metronë e Bruklinit. Mediat raportojnë se 45-vjeçari Richard Henderson, u qëllua për vdekje në perëndim të stacionit Rockaway Avenue.

Sapo morën sinjalin forcat e policisë shkuan në vendngjarje ku e gjetën Hendersonin me plagë të shumta në shpinë dhe në shpatull.

Ai u dërgua me urgjencë në spital, por humbi jetën për shkak të plagëve të marra.

Policia dyshon se Henderson mund të mos ketë qenë shënjestra e atentatit, dhe se mund të jetë vrarë gabimisht.

Siaps policisë Henderson mund të ketë rastitur në grindje mes dy personave të tjerë dhe është qëlluar gjatë shkëmbimit të zjarrit.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button