Aktualitet dhe Lajme

Vrasja Eraldo Nevruzit në Dhërmi, Rrumbullaku: Kemi dokumentuar gjithçka me fakte. Jemi drejt ekstradimit të autorit nga Greqia

Share

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku, në një konferencë për shtyp ka folur mes të tjerash edhe në lidhje me vrasjen e Eraldo Nevruzit ditën e djeshme.

Ai tha se janë drejt përfundimit procedurat për ekstradimin e autorit i cili është ndaluar në Greqi.

“Falënderoj strukturat e policisë për zbardhjen e vrasjes. Kemi pasur një koordinim shumë të mirë me partnerët grekë për shkëmbim e informacionit. U bë e mundja kapja e arrestimit. Jemi në procedurat e ekstradimit të shpejtë të personit. Kemi dokumentuar me prova ligjore dhe shkencore, dhe po shkojmë drejt finalizimit dhe ndarjes së motivit të këtij krimi të rëndë”, tha Rrumbullaku.


Huazuar nga StartNews.

Back to top button