BotaLajmi i funditPërditshmëri

VIDEOLAJM/ 1 mijë ushtarë të vrarë brenda ditës: Rusia pëson humbjen më të rëndë në Ukrainë

Share
Rreth 1 mijë ushtarë rusë janë vrarë brenda një ditë, duke shënuar edhe ditën me më shumë humbje të Moskës që kur Vladimir Putin nisi pushtimin e Ukrainës.

Sipas Daily Mail, Kievi pretendon se të paktën 950 ushtarë rusë janë vrarë të dielën, duke e çuar në total numrin e trupave që ka humbur Rusia në 71.200.

Forcat ukrainase po vazhdojnë me sukses kundërofensivën e tyre në rajonin e Khersonit.

Ndërkohë një video e publikuar nga Daily Mail tregon se si ushtarët rusë në panik e sipër arratisen nga një sulm ukrainas.

Pamjet dramatike vijnë nga Khersoni dhe tregojnë ushtarët rusë nën breshërinë e raketave.© SYRI.net
Back to top button