Aktualitet dhe Lajme

Video/ Xhaka, një gol për t’i ‘lustruar’ këpucët: shqiptari i dorëzon Kupën Bayer, thyhet Kaiserslautern

Share

Bayer Leverkusen ishte favorit i madh në finalen e Dfb-Pokal dhe, ndryshe nga sa ndodhi ndaj Atalantës, nuk gaboi. Aspirinat ngritën Kupën e Gjermanisë, e dyta në historinë e tyre, duke mundur 1-0 Kaiserslautern. Lojtari vendimtar ishte Granit Xhaka, që goditi nga jashtë zonës në minutën e 16′. Fisniku i rënë, i 13 në Bundesliga 2, nuk përfitoi nga shansi i dhënë nga kartoni i kuq për dy të verdha ndaj Kossounou (43′).

Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button