Aktualitet dhe Lajme

VIDEO/ Para se të masakronte ish-gruan në Athinë, Eduard Denaj mbante në duar një qese, brenda kishte…!

Share

50-vjeçari shqiptar Eduart Denaj që vrau ish-bashkëshorten Enkelejndën, në orët e para të së enjtes, në një rrugë kryesore në Menidi të Greqisë, ka hedhur një qese me birra në një kosh mbeturinash.

Në gjendje të alkoolizuar, ai i vuri pritë poshtë shtëpisë ish-gruas së tij. Siç ka pranuar në polici, ai ka ditur lëvizjet e saj. Në video shihet duke kaluar nga e majta në të djathtë. Pastaj ai kthehet sërish. 40-vjeçarja, e veshur me një rrobë të bardhë sipër, shihet në anën e djathtë duke ecur. Kur e sheh, ajo ndalon.

Sulmuesi iu afrua asaj dhe filloi ta godiste vazhdimisht me thikë, duke e goditur më shumë se 10 herë. Në fund ai e la thikën të ngulur në trupin e saj të pajetë derisa mbërriti policia.

Më pas ai u largua nga vendi i ngjarjes, shkoi në një hotel dhe u përpoq të fshihej në një ndërtesë ku thuhet se kishte punuar.

Ai kishte me vete edhe kanaçe birre duke konsumuar një sasi të madhe alkooli. Diçka që ai e bënte edhe kur jetonte me viktimën e tij. Ai pinte dhe pastaj e rrihte. Më në fund, oficerët e policisë nga departamenti lokal e gjetën gjatë një patrullimi dhe e prangosën.


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button