Aktualitet dhe Lajme

VIDEO / Enis Bardhi realizon gol në fitoren e Trabzonsporit në Turqi

Share

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut, Enis Bardhi ka gjetur rrjetën në fitoren 4:2 të skuadrës së tij Trabzonspor ndaj Gaziantepit në xhiron e 34-t të Superligës së Turqisë.

Futbollisti shqiptar barazoi rezultatin përkohësisht në 2:2, duke shënuar gol në minutën e 65-të.

Ndërkohë tre golat tjerë në fitoren e Trabzonsporit i shënoi Paul Onuachu.

Kujtojmë se për Enis Bardhin ky ishte goli katërt që shënon për Trabzonsporin në këtë sezon në Superligën e Turqisë.

Pas kësaj fitore, Bardhi me Trabzonsporin renditen në pozitën e tretë në renditje me 58 pikë të tubuara.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button