Aktualitet dhe Lajme

VIDEO/ Edon Zhegrova i papërmbajtshëm, talenti i Kosovës shkëlqen me dopietë në kampionat

Share

Edon Zhegrova po kalon një moment të artë në karrierë. Ylli shqiptar i Kosovës, është shndërruar në një protagonist absolut te skuadra e Lilës në Francë. Për sa i përket duelit të sotëm.

Vetëm 9 minuta lojë, i mjaftuan për të shënuar një gol mjaft të bukur ndaj Lens, pas një marrje spektakolare të topit.

24-vjeçari nuk u mjaftua me kaq, teksa në minutën e 60-të, kompletoi dopietën personale, duke rrëmbyer skenën në këtë sfidë fantastike.

Për Zhegrovën falë dopietës u ngjit në kuotën e 5 golave në 27 javë. Ylli kosovar gjithashtu ka arritur të regjistrojë edhe 5 asiste.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button