Aktualitet dhe Lajme

U kapën me drogë në banesë, policia italiane vë në pranga tre shqiptarë

Share

Tre shtetas shqiptarë,  janë arrestuar nga policia italiane në tre aksione të ndryshme antidrogë.

Në Mestre, me ndihmën e qenit antidrogë është arrestuar një shtetas shqiptar, të cilit gjatë kontrollit në mjet, i’u zbulua një fund i dyfishtë, brenda së cilit u gjet dhe u sekuestrua një sasi prej 2 kg kokainë.

Në San Salvo, policia ka arrestuar një punëtor shqiptar 27-vjeç, ndërsa në banesën e tij u gjetën dhe sekuestruan mbi 1 kg droga të ndryshme si kokainë, marijuanë dhe hashash si dhe material për paketimin e drogës.

Ndërsa në tentativë për të hyrë në Zvicër, është arrestuar nga policia italiane një 41-vjeccar shqiptar.

Gjatë kontrollit të mjetit të tij janë gjetur dhe sekuestruar 100 gram kokainë, si dhe disa gram heroinë.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button