Aktualitet dhe Lajme

Tronditëse, 78-vjeçari ngacmoi s*ksualisht mbesën për 6 vite, mami nuk dua të vijë gjyshi

Share

Një ngjarje e rëndë është zbuluar në Greqi, ku dyshohet se një 78-vjeçar ngacmonte seksualisht mbesën e tij, që në moshën 9-vjeçare.

Fëmija kishte pranuar në heshtje veprimet e sëmura të gjyshit të saj që nga viti 2017, por  vitin e kaluar ajo vendosi të fliste me një shoqe dhe kështu u zbulua veprimi i të moshuarit.

Nëna e vajzës, tashmë 15-vjeçare, flet për protothema.gr  dhe tregon se si e ka marrë vesh atë që babai i saj i ka bërë fëmijës së saj.

Siç thotë nëna, as ajo dhe as e ëma e saj nuk e dinin se çfarë po ndodhte sa herë që 78-vjeçari ishte vetëm me vajzën.

“Ne si prindër nuk dinim asgjë. Vajza ime ua zbuloi këtë shoqeve të saj një vit më parë. Kështu e morëm vesh. Vitin e kaluar e dërguam fëmijën në fshat me babanë tim. Ai po e pyeste “a doni të vini me mua në fshat se do të jem vetëm?” dhe fëmija tha “mami nuk dua të vijë gjyshi””, thotë fillimisht nëna e vajzës.

“Nuk kishte kuptim për mua. Por mendova se ishte fëmijë dhe nuk dëshironte të qëndronte vetëm në dhomë”, thotë nëna e të miturës, ndërsa shpjegon se 15-vjeçarja vendosi të thyejë heshtjen pasi i është bërë presion nga shoqja.

“Fëmija im po qante. Një shoqe po e pyeste se çfarë nuk shkonte dhe ajo po i thoshte se nuk donte të fliste. Por më pas ajo i tha shoqes së saj dhe ajo i tha të mos e mbante sekret. E kanë thirrur kushërirën dhe vajza i ka treguar të gjitha”, shton nëna.

Pasi u zbulua gjithçka, nëna filloi të kujtonte reagimet e “çuditshme” të vajzës që tregonte se nuk donte të qëndronte me gjyshin.

Siç thotë ajo, babai i saj ka tentuar të përdhunojë vajzën e saj të mitur, por fëmija ka shpëtuar.

“Kjo është bërë që kur fëmija ishte 8-9 -vjeç. E shihja që ajo nuk e shmangte, por shpeshherë e kundërshtonte që të shkonte në shtëpinë e gjyshërve. Nëna ime nuk dinte asgjë. Sikur ta dinte do ta vriste. Nga sa tha fëmija nuk ka abuzuar me të. E përkëdheli me duar në vende të veçanta. Nëse do ta kishte përdhunuar do të isha në burg tani”, është shprehur nëna.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button