Aktualitet dhe Lajme

Tërmet në Greqi, ja sa ishte magnituda

Share

Një tërmet me magnitudë 4.0 Rihter është regjistruar këtë të mërkurë në ishullin e Kretës në Greqi.

Protothema.gr raporton se lëkundjet e tërmetit kanë ndodhur në bregdetin e zonës Lasithiou.

Sipas Institutit Gjeodinamik epiqendra e tërmetit ishte 34 kilometra në juglindje të Goudouras me një thellësi 34.1 kilometra.

Nuk raportohet për dëme materiale.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button