Aktualitet dhe Lajme

Të shtëna me armë në një restorant në SHBA, një i vdekur dhe pesë të plagosur

Share

Një person u vra dhe pesë të tjerë u plagosën pas të shtënave brenda një restoranti në Nashville, Tennessee.

Të shtënat ndodhën rreth orës 15:00 në lagjen Salemtown të ​​Nashville. Të shtënat filluan disa minuta pasi i dyshuari mbërriti në restorant me një grua, thanë autoritetet.

I dyshuari dhe viktima fillimisht nisën të përleshen dhe situata ka dalë shpejt jashtë kontrollit.

Pas të shtënave me armë brenda restorantit shpërtheu paniku teksa klientët u përpoqën të arratiseshin. Disa u përpoqën të ndalonin sulmuesin.

Një 33-vjeçar ka humbur jetën. Policia nuk ka bërë të ditur se në çfarë gjendje janë të plagosurit.

I dyshuari është një 46-vjeçar i cili u largua nga restoranti me veturë dhe tani është në kërkim.

Nuk dihen ende motivet e krimit./albeu.com
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button