Aktualitet dhe Lajme

SPAK sekuestron HEC-in ‘Drita’ të Erzen Breçanit, dhe llogari bankare e makina të Ervin Matës

Share

Këtë të premte, prokuroria e Posaçme ka sekuestruar HEC- “Drita”, në pronësi të Erzen Breçanit dhe familjarëve të tij.

Ndërsa Ervin Matës i janë sekuestruar, llogari bankare, automjete si dhe janë duke vijuar hetimet për prona të tjera në emër tyre apo të familjarëve.

Në Apelin e Posaçëm, do shqyrtohej ankimi që kanë bërë avokatët e personave të akuzuar, lidhur me kundërshtimin e sekuestros por seanca u shty për një ditë tjetër.

Burime bëjnë me dije se; po vijojnë hetimet për pronat e tjera që mund të jenë fshehur nga të akuzuarit, duke përdorur persona të tjerë.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button