Aktualitet dhe Lajme

Shkarkohet drejtoresha e Kadastrës në Sarandë, zbulohet arsyeja

Share

Shkarkohet drejtoresha e Kadastrës Sarandë, Aida Demi. Shkak i shkarkimit, dyshohet se është bërë shkelja e dispozitave në fuqi gjatë ushtrimit të detyrave funksionale.

Nuk dihet ende se kush do ta zërë vendin e saj në krye të këtij institucioni.

Aida Demi, mori detyrën në shtator të vitit 2021, pas dorëheqjes së Andri Dhimës.

Më herët, Demi mbante detyrën e drejtoreshës në Zyrën Juridike të Sarandës.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button