Aktualitet dhe Lajme

Shabani: “Çeta” e socialistëve që kanë shtruar gosti me kumbulla pas shpinës së Edi Ramës

Share

Një tjetër funksionar socialist ra në pranga me kërkesë të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Kryebashkiaku në detyrë i Himarës, Jorgo Goro, këtë të shtunë iu bashkua listës të gjatë të zyrtarëve socialistë disa prej të cilëve vuajnë dënimet në qelitë e vendit tonë, ndërsa disa të tjerë enden në korridoret e SPAK.

Së fundmi, kreu i “Nismës Thurrje”, Endrit Shabani, ka listuar një për një 21 socialistët të cilët po përballen me drejtësinë, pasi mbi ta rëndojnë akuzat për korrupsion, shpërdorim detyre apo falsifikim dokumentesh pronësore.

21 socialistët të cilët po përballen me drejtësinë: 

 1. Kryetari i Bashkisë së Himarës, Jorgo Goro, i arrestuar
 2. Durrësit, Vangjush Dako, i arrestuar
 3. Fushë Arrësit, Fran Tuci, i arrestuar
 4. Lushnjes, Fatos Tushe, i dënuar
 5. Kukësit, Safet Gjici, i dënuar
 6. Lezhës, Fran Frrokaj, i dënuar
 7. Vlorës, Shpëtim Gjika, i dënuar
 8. Mallakastrës, Qerim Ismailaj, i dënuar
 9. Bulqizës, Lefter Alla i dënuar
 10. Kuçovës, Kreshnik Hajdari, dënuar
 11. Kamzës, Rakip Suli, nën hetim
 12. Kavajës, Elvis Roshi, nën hetim
 13. Rrogozhinës, Edison Memolla, nën hetim
 14. Roskovecit, Majlinda Bufi, nën hetim
 15. Këlcyrës, Klement Ndoni, nën hetim
 16. Tropojës, Rexhë Byberi, nën hetim
 17. Fierit, Baftjar Zeqo, nën hetim
 18. Dibrës, Muharrem Rama, i kallëzuar në SPAK
 19. Ersekës, Erion Isai, i kallëzuar në SPAK
 20. Krujës, Artur Bushi, kallëzuar në SPAK
 21. Skraparit, Anesti Topi, i kallëzuar në SPAK

Postimi i plotë: 

Çeta e hajdutëve!

Kjo është lista, sipas medias, e 21 burrave dhe grave të çetës së Edi Ramës, që kanë shtruar gosti me kumbulla pas shpinës së tij:

 1. Kryetari i Bashkisë së Himarës, Jorgo Goro, i arrestuar
 2. Durrësit, Vangjush Dako, i arrestuar
 3. Fushë Arrësit, Fran Tuci, i arrestuar
 4. Lushnjes, Fatos Tushe, i dënuar
 5. Kukësit, Safet Gjici, i dënuar
 6. Lezhës, Fran Frrokaj, i dënuar
 7. Vlorës, Shpëtim Gjika, i dënuar
 8. Mallakastrës, Qerim Ismailaj, i dënuar
 9. Bulqizës, Lefter Alla i dënuar
 10. Kuçovës, Kreshnik Hajdari, dënuar
 11. Kamzës, Rakip Suli, nën hetim
 12. Kavajës, Elvis Roshi, nën hetim
 13. Rrogozhinës, Edison Memolla, nën hetim
 14. Roskovecit, Majlinda Bufi, nën hetim
 15. Këlcyrës, Klement Ndoni, nën hetim
 16. Tropojës, Rexhë Byberi, nën hetim
 17. Fierit, Baftjar Zeqo, nën hetim
 18. Dibrës, Muharrem Rama, i kallëzuar në SPAK
 19. Ersekës, Erion Isai, i kallëzuar në SPAK
 20. Krujës, Artur Bushi, kallëzuar në SPAK
 21. Skraparit, Anesti Topi, i kallëzuar në SPAK

Partia Socialiste kontrollon 53 Bashki të Shqipërisë, ku secili prej kryetarëve është përzgjedhur dhe ka kandiduar me firmën e Edi Ramës.

Mirëpo Edi Rama nuk di gjë, që gjysma e kryebashkiakëve socialist kanë kapërcyer dyert e prokurorisë, për shkak se akuzohen për korrupsion, shpërdorim detyre apo falsifikim dokumentesh pronësore.

Tani, një ekip ku gjysma akuzohet për vjedhje nuk është më ekip qeverisës, por çetë hajdutësh!
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button