Aktualitet dhe Lajme

Rrëzohet avioni në Britani, ekuipazhet e emergjencës në vendngjarje

Share

Një avion ushtarak është rrëzuar në një fushë në Lincolnshire të Britanisë së Madhe, thotë policia.

Ekuipazhet e urgjencës ndodhen në vendngjarje në Coningsby pas raportimeve se avioni u rrëzua pak para orës 13:20.

Një zëdhënës i policisë së Lincolnshire tha se një “avion me një pasagjer” besohet të jetë rrëzuar dhe askush tjetër nuk mendohet të ketë qenë i përfshirë.

Dega e Hetimit të Aksidenteve Ajrore tha se ishte në dijeni të incidentit, por nuk ishte i përfshirë pasi ishte një hetim ushtarak.

Është raportuar se është rrëzuar një Spitfire i cili po merrte pjesë në një event përkujtimore të Betejës së Britanisë.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button