Aktualitet dhe Lajme

Robinho dënohet me burg, ja kushtet në të cilat do të jetojë braziliani për 9 vitet e ardhshme

Share

Sulmuesi brazilian Robinjo, është dënuar me 9 vite heqje lirie nga gjykata penale braziliane, me akuzën e përdhunimit në grup të një vajze shqiptare gjatë vitit 2017.

Ai u arrestua në Brazil, dhe ligji nuk e lejonte ekstradimin e tij për në Itali, shtet ku kishte kryer krimin.

Por tani mësohet se 40-vjeçari do të vuajë dënimin e tij në Brazil, dhe në një ndër burgjet më famëkeqe të këtij vendi.

Burgu ndodhet në Pernambuko, dhe është një ndër më të këqinjt e Brazilit. Kushtet e jetesës janë tmerrësisht të vështira.

Numri i të dënuarve është shumë herë më i madh se sa e lejon ligji. Vendi ka një mungesë higjene të paparë.

Në burg kryejnë dënimin njerëz me preçedent të madh penal, si terrorist, bosët e drogës, dhe përdhunues.

Madje ka pasur raportime se brenda mureve ka edhe dhunë seksuale të të burgosurve me njëri-tjetrin.

Me sa duket, këto 9 vitet e ardhshme do të jenë ndër më të këqijat për ish-sulmuesin e Milanit dhe Mançester Cityt.

Është e vështirë të imagjinohet se si një prej futbollistëve më të mirë të brezit të tij, të përfundojë në këto rrethana.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button