Aktualitet dhe Lajme

“Piva një teke konjak, nuk ngjisja dot shkallët e skenës”, historia komike e Bashkim Alibalit

Share

Bashkim Alibali është një nga këngëtarët më në zë shqiptarë. I qeshur dhe plot humor, ai ka ditur të ngrihet mbi çdo barrierë të kohës, ku magjia e zërit ka qenë çelësi i sukseseve në jetë.

Në “Quo Vadis” në Vizion Plus ka treguar një nga historitë komike që i ka ndodhur gjatë karrierës së tij pas një gote konjak.

Bashkim Alibali: Nuk isha fort mirë me zë. Në estradë ishte podium lart dhe shkallët e ngushta, duhet të ngjiteshe nëpër shkallë, të merrje mikrofonin dhe të uleshe në disa shkallë të tjera. Unë piva një teke konjak. Jam anti konjak dhe anti pije alkoolike. Si duke trupi nuk iu përgjigj dhe nuk mund të ngjitesha në shkallë, herë majtas e herë djathtas. U ula poshtë dhe e mora mikrofonin nga shkallët e tjera.

/a.r


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button