Aktualitet dhe Lajme

Përplasja me armë zjarri në Frosinone, rëndohet bilanci i viktimave, ndërron jetë një tjetër i ri shqiptar

Share

Bilanci i viktimave nga sulmi me armë zjarri që ndodhi mbrëmjen e sotme në zonën e Aldo Moros në Frosinone të Italisë është rënduar pasi një tjetër i ri shqiptar ka ndërruar jetë.

Gjatë sulmit një prej të rinjve shqiptarë mbeti i vdekur në vendngjarje, ndërsa tre të tjerë u plagosën dhe njëri ndërroi jetë më pas në spital.

Sipas mediave në Itali se grupi i të rinjve nga Shqipëria është përballur me një grup tjetër marokenësh të cilët mbërritën me makinë pranë lokalit dhe pas një debati me tone të larta hapën zjarr.


Huazuar nga StartNews.

Një kafe nga ju!

Back to top button