Aktualitet dhe Lajme

Parashikimi i motit 14 Qershor 2024, reshje shiu dhe temperatura të larta

Share

Ditën e sotme, vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me vranësira, të cilat gradualisht do t’ja lënë vendin kthjellimeve kryesisht në pjesën e dytë të ditës.

Reshjet e shiut me intensitet të ulët e lokalisht mesatar, pritet të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit, deri në orët e mëngjesit në veri dhe në qendër të vendit.

Hera-herës reshjet e shiut, pritet të jenë edhe në formën e shtrëngatave afatshkurtra, shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Në orët e mesditës reshjet lokale të shiut me intensitet të ulët, do të riaktivizohen përsëri por vetëm përgjatë relieveve malore.

Era parashikohet me drejtim veriperëndim me shpejtësi mesatare deri në 8m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore, pritet të fitojë shpjtësi deri në 12m/s.

Valëzimi në dete i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 13 deri 29°C

në zonat e ulëta 16 deri 33°C

në zonat bregdetare 16 deri 30°C

The post Parashikimi i motit 14 Qershor 2024, reshje shiu dhe temperatura të larta appeared first on Albeu.com.


Huazuar nga Albeu.com

Back to top button