Aktualitet dhe Lajme

Këmbimi valutor 14 qershor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Share

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 92.9 lekë dhe do shitet me 93.8 lekë. Ndërkohë monedha evropiane euro do blihet me 100 lekë dhe do shitet me 100.8 lekë. Franga zvicerane sot në tregun shqiptar do blihet me 103.4 lekë dhe do shitet me 104.5 lekë. Ndërsa paundi britanik do blihet me 118.3 lekë dhe do shitet me 119.2 lekë.


Huazuar nga StartNews.

Back to top button