PërditshmëriPolitikëShqipëria

Ofendimet e Bashës, Rama: Mos imito atë të foltores, dukesh si personazhi i ‘Qajtores’

Share

TIRANË – Kryeminstri Edi Rama, e ka nisur fjalën e tij ditën e sotme nga foltorja e Kuvendit, duke bërë disa kritika për etikën e kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Kreu i qeverisë i ka thënë që të mos imitojë atë të Foltores, sepse origjinali është më i besueshëm se kopja.

Rama i ka thënë se Basha ka shumë halle, por sado që t’ia qajmë nuk ia zgjidhim dot.

RamaSë pari një shprehje keqardhje për atë lokorenë në vend të mirëmëngjesit pas ardhjes i fundit këtu zoti Lulëzim. Ta kam dhënë publikisht dhe personalisht. Mos imito atë të Foltores, sepse origjinali është më i besueshëm se kopja. E sa më shumë klith ai si personazhi i Foltores, dukesh si personazhi i Qajtores. Një burrë që vë kujën me fjalë që si prind i thua fëmijëve se nuk përdoren. Është një burrë në pikë të hallit megjithatë hallin që ke, sado që ta qajmë nuk e zgjidhim dot.

Një kafe nga ju!

Back to top button