Aktualitet dhe LajmePërditshmëriPolitikëShqipëria

Nuk votuan as veten e tyre! Kush janë kandidatët e 25 Prillit që dolën me 0 vota

Në zgjedhjet e 25 Prillit ka kandidatë të cilët kanë dalë nga beteja me 0 vota. Si duket kandidatët të cilët nuk janë të pakët në numër, nuk kanë votuar as veten e tyre.

Rikujtojmë se nga zgjedhjet kryeministri Rama doli me 74 mandate, i ndjekur nga Basha me 56 mandate, LSI 4 mandate e PSD me 3 mandate.

LISTA E KANDIDATEVE ME 0 VOTA:

Partia Balli Kombëtar/ 19

Edmond Kapllani, Dilaver Shala, Kristina Saliasi, Lena Saliasi, Pëllump Brakollari, Irida Alimadhi, Tomorr Dyrmishi, Sorjana Kume, Luljeta Haxhillari, Majlind Duro, Luan Mulla, Dorian Vukaj, Ardi Mugri, Hylvi Brahimi, Gerald Rroshi, Cyme Lulaj, Klodian Alija, Gëzim Hysenllari, Ardiana Lamaj.

Partia Lëvizja Demokratike Shqiptare/ 12

Adelina Teta, Sonila Aliu, Ina Xhafer, Sara Tarllamishi, Artur Prishtina, Ilda Qarri, Klaudjo Cobaj, Genc Luanaj, Violeta Hoxha, Fatjon Haxhiu, Mario Ciko, Almer Zyka.

Partia Bindja Demokratike/ 7

Briana Bino, Albi Ceno, Anila Prifti, Lorenc Shehaj, Klaudjo Monçe, Klodiana Hasanaj, Devi Fing-ja

Aleanca Bashkimi Popullor Emigracioni – Ora e Shpresës dhe Konservatorët/ 27

Aleks Bezhani, Valdet Gjinali Deralla, Klevis Çapia, Marjana Dollani, Elton Kullolli, Afërdita Cani, Nafie Qerimi, Roland Llato, Odhisea Gremo, Rudjana Shkrepa, Akil Sokolaj, Jetmira Shabani, Sarina Zaja, Pali Panxhi, Anxhelo Nika, Jurgen Fregjaj, Bardhe Lisi, Hyqmet Hamati, Vladimir Nikolla, Jonida Gjoka, Xhejni Pole, Mimoza Shosha, Albriç Deraj, Lejka Bonjakaj, Elsaveta Beqiraj, Dhionis Kënini, Jetnor Haruni

Partia Nisma Thurje/ 4

Kejsi Pepa, Eduard Kola, Elsina Gjindali, Anisa Aliu

Partia Levizja e Re/ 12

Ervis Sina, Dorina Veliu, Muharem Gega, Dorina Ahmeti, Rigest Lusha, Fitime Proda, Jorgo Papa, Xhoi Laraku, Suzana Nikshiqi, Aurora Kalemi, Fatlinda Elezi, Gentian Halilaj

Partia Aleanca Demokracia e Re/ 2

Igli Aliko, Xhegi Dyrmishi

Partia Lëvizja Për Ndryshim/ 2

Griselda Xhika, Renaldo Rama.

Source link

Artikuj të ngjashëm

Back to top button