Aktualitet dhe Lajme

Notat e lojtarëve, Norvegji 3-0 Kosovë: Paraqitje e dobët e dardanëve, Haaland lojtar i ndeshjes

Share

Kosova ka pësuar ndaj Norvegjisë me rezultat të thellë 3-0 në ndeshjen miqësore që u zhvillua në stadiumin “Ullevaal” në Oslo.

Erling Haaland ka shënuar het-trik në fitoren e vikingëve ndaj dardanëve, duke gjetur rrjetën në minutat 15′, 70′ dhe 75′.

Pikërisht Haaland ishte lojtar i ndeshjes duke u vlerësuar nga Sofa Score me notën 9.4.

Nga startuesit e Kosovës, notë më të lartë kishin Amir Rrahmani (6.9), Mërgim Vojvoda e Vedat Muriqi me 6.8, ndërsa Edon Zhegrova mori notën 6.7.

Sa i përket notës më të lartë, ajo shkon për Bernard Berishën që është vlerësuar me 7.5, i vetmi me vlerësim kalues te Kosova.

Leart Paqarada (6.2) dhe Fidan Aliti (6.4) nga mbrojtja ishin më të dobëtit në fushë.

Notat e lojtarëve të Norvegjisë dhe Kosovës:
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button