Aktualitet dhe Lajme

Netanyahu: Javën e ardhshme delegacioni izraelit në Uashington

Share

Kryeministri izraelit  Benjamin Netanyahu njoftoi kabinetin e luftës se javën e ardhshme do të dërgojë një delegacion në Uashington.

Kjo u bë me dije nga faqja e internetit Ynet, duke konfirmuar edhe atë që u njoftua dje nga Shtëpia e Bardhë.

Fillimisht Netanyahu e tërhoqi delegacionin pas votimit për armëpushim në Këshillin e Sigurisë së OKB.

Por sipas Ynet, Netanyahu e ka kuptuar gabimin që anuloi vizitën e delegacioni izraelit në Shtëpinë e Bardhë.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button