Aktualitet dhe Lajme

Lefter Maliqi: Vendin e sundon krimi dhe bandat, do të ketë protesta deri në rrëzimin e këtij regjimi

Share

Përmes një një postimi në rrjetin social “Facebook”, ish-deputeti i PD-së, Lefter Maliqi, është shprehur se vendin e sundon krimi, bandat dhe droga.

Gjithashtu, Maliqi thekson se është koha për reagim dhe protesta të fuqishme dhe mosbindje civile, deri në rrëzimin e këtij regjimi.

Postimi i plotë:

“Vendin e sundon krimi, bandat dhe droga.
Peshku është qelbur nga koka! Ky është mandati i 3-të i Rilindjes; mandat krimi, pasigurie, trafiqesh, paniku, varfërie, shpopullimi dhe korrupsioni. Shteti i kapur nga “Mafia” ka rënë!

Vrasje, plagosje, grabitje, atentate, vënie gjobash, kontenierë me drogë, armëmbajtje pa leje, aksidente, vjedhje, përplasje bandash etj.

Drejtesia e kapur, institucionet shtetërore të kapura, një pjesë e Opozitës e kapur, pushteti lokal 90% i kapur, vota e lirë nuk egziston, Demokracia, liria e Medias dhe fjalës së lirë në rrezik serioz, Lideri i Opozitës në ‘arrest shtëpie’, me urdhër të pastër politik, me telekomandë nga Surreli.

Vendi drejtohet nga mafia, krimi, oligarkët e të korruptuarit. Koha për mobilizim, angazhim, punë të madhe në Bazë e në çdo QV, Lagje, fshat e qytet.

Koha për zgjim, reagim dhe protesta të fuqijëshme dhe mosbindje deri në rrëzimin e këtij regjimi, narkoshtetit dhe rivendosjen e votës së lirë, mbrojtjen e pluralizmit politik, ndalimin e shpopullimit dhe çuarjen e vendit në BE”, shkruan Maliqi.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button