Aktualitet dhe Lajme

Lajm i mirë për fansat/ Cillian Murphy rikthehet tek “Peaky Blinders”, filmi nis xhirimet në shtator

Share

Aktori i njohur Cillian Murphy është konfirmuar se do të kthehet në filmin ‘Peaky Blinders’. Aktori irlandez do të fillojë xhirimet gjatë këtij vit me pjesën tjetër të kastit. Krijuesi Steven Knight ndau lajmin emocionues ndërsa fliste për BirminghamWorld në premierën e emisionit të tij të ri në BBC This Town të enjten.

Filmi do të nisë xhirimet në Digbeth Loc Studios në Birmingham në shtator. Cillian kishte four më parë për projektin në fillim të këtij viti: Unë gjithmonë kam thënë se nëse Knight jep një skenar unë do të jem atje.

Fansat u emocionuan me lajmin teksa shkruanin në komente shumë të gëzuar për lajmin. Pas fitores së tij historike të Oscars për aktorin më të mire në Oppenheimer, Cillian tha për personazhin e tij Tommy se i pëlqente ta luante. Murphy gjithashtu la të kuptohet se shkrimtari i programit, Steven Knight, kishte më shumë histori për të treguar rreth klanit Shelby me bazë në Birmingham dhe aktiviteteve të tyre kriminale midis viteve 1880 dhe 1910.

Peaky Blinders u lançua në vitin 2013 dhe mblodhi një audiencë të madhe si në Britani ashtu edhe jashtë saj, duke tërhequr role për yjet e ekranit si Tom Hardy dhe Anya Taylor-Joy.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button