Aktualitet dhe Lajme

Kryeministri Rama uron Ditën e Verës: Ju uroj një pranverë të bukur

Share

Përmes një postimi në llogarinë e tij në “Facebook”, kryeministri Edi Rama, ka uruar Ditën e Verës.

Kreu i qeverisë ka ndarë një fotografi nga organizimet në qytetin e Elbasanit, ndërsa ka shkruar se ju uron të gjithëve një pranverë të bukur.

Postimi:

“Mirëmëngjes dhe me ditën që paralajmëron më shumë diell e mbarësi, ju uroj një pranverë të bukur”, ka shkruar kryeministri Rama në një postim në Facebook.

Elbasani është kryeqendra e festimeve për ditën e Verës, pasi e ka mbajtur “gjallë” këtë festë për shekuj.

Festime janë planifikuar edhe në kryeqytet, ndërsa do të ketë edhe devijime në qarkullim.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button