Aktualitet dhe Lajme

Kreshnik Spahiu: Për zgjedhjen e Fredi Belerit në Himarë, ka pasur ndikim rus!

Share

Kreshnik Spahiu ishte i ftuar përmes lidhjes Skype në Top Story, për të folur për Fredi Belerin dhe zgjedhjen e tij në PE.

Ndër të tjera ai u shpreh se çështja “Beleri” është lufta e vërtetë mes Shqipërisë dhe Greqisë, ndërsa deklaroi se për zgjedhjen e tij në Shqipëri, ka pasur ndikim rus.

“Ka pasur ndikim rus këtu për zgjedhjen e Belerit është përplasje spiunazhi, nuk është e rastit që BE dhe SHBA kërkuan që Greqia të qëndronin larg çështjes Beleri”, tha ai./m.j


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button