Aktualitet dhe Lajme

Kosova kualifikohet në Kampionatin Botëror të hendbollit

Share

Një tjetër sukses historik ka përcjellur sportin e Kosovës, ndërsa kësaj radhe kemi të bëjmë me atë të hendbollit.

Përfaqësuesja U18 e Kosovës në hendboll ka siguruar kualifikimin në Kampionatin Botëror që do të mbahet gjatë muajit gusht në Kinë.

Vajzat tona arritën që të mposhtin Nigerinë në ndeshjen që vendosi fatin e kualifikimit me rezultat 22:16.

Përballja mes hendbollisteve të Kosovës dhe atyre të Nigerisë u zhvillua sot (e diel) në qytetin e Tashkentit në Uzbekistan në kuadër të finales së IHF Trophy Intercontinental.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button