Aktualitet dhe Lajme

Komisioni Europian aktivizon shërbimin e hartës satelitore në ndihmë të gjetjes së presidentit iranian

Share

Komisioni Evropian aktivizon shërbimin e hartës satelitore për të ndihmuar në kërkimin e Raisi

Komisioni Evropian ka aktivizuar shërbimin e tij të hartës satelitore për të ndihmuar në kërkimin e presidentit të Iranit.

Komisioneri i menaxhimit të krizave Janez Lenarcic tha në një postim në rrjetin social “X” se po aktivizohej shërbimin i hartës së reagimit të shpejtë në funksion të gjetjes së helikopterit.

Ai tha se vendimi për të aktivizuar shërbimin erdhi pas një kërkese për ndihmë nga Irani.


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button