Aktualitet dhe Lajme

Kate Middleton zbulon projektin e ri pas diagnozës së saj

Share

Kate Middleton është rikthyer në rrjetet sociale së bashku me Princin William për të ndarë një përditësim mbi një projekt të ri.

Për nder të Javës së Ndërgjegjësimit për Shëndetin Mendor, Kate dhe William vunë në dukje vështirësitë psikologjike me të cilat mund të përballen fermerët e rinj, ndërsa shpërndanë një video që thekson punën që Middleton ka kryer pas dyerve të mbyllura.

“Këtë Javë #MentalHalthAwareness ne kemi bërë bashkë Sam Stables nga We Are Farming Minds dhe Fermer Will për një projekt shumë të veçantë,” shkruan Princi dhe Princesha në X dhe Instagram. “Duke kaluar një ditë së bashku në fermën e Sam në Hereford, ata biseduan rreth shëndetit mendor në komunitetin bujqësor dhe gjetjen e mbështetjes.”

Ndërsa nëna e tre fëmijëve nuk shfaqet në video, ajo dhe William kontribuan të dy në prodhimin e saj.

Fansat nxituan në seksionin e komenteve për të falënderuar Princeshën për punën e saj dhe përkushtimin e palëkundur ndaj projektit, duke pasur parasysh rrethanat e saj aktuale.

“Ne të gjithë e dimë se Princesha Kate po punon prapa skenës sa më shumë që mundet gjatë trajtimit të kancerit. Çfarë gruaje”, ka shkruar një person. Një tjetër komentoi, “Princi William dhe Princesha Kate janë gjithmonë në vijën e parë për të ndihmuar të tjerët“, ndërsa një i tretë shtoi, “Iniciativë e mahnitshme! Faleminderit Princeshë Katerina për kujdesin dhe largpamësinë tuaj.”

Postimi vjen dy muaj pasi Middleton ndau një video të para-regjistruar më 22 mars, në të cilën ajo zbuloi problemet e saj shëndetësore në botë. Familja mbretërore tha se mjekët e zbuluan kancerin e saj gjatë një operacioni të planifikuar abdominal në janar dhe vuri në dukje se ajo tani është në fazat e hershme të kryerjes së “një kursi të kimioterapisë parandaluese”.

 Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button