Aktualitet dhe Lajme

Horoskopi 6 Maj 2024, njihuni me surprizat e yjeve për sot

Share

Dashi

Te dashuruarit nuk do i kushtojnë vëmendjen e duhur personave qe do kenë ne krah dhe kjo mund te sjelle pakënaqësi. Nëse jeni beqare do ndiheni mire me atë status dhe nuk do keni nevoje për asnjë person. Se bashku me miqtë mund te përjetoni kënaqësi pa fund. Ne planin financiar do keni një situate goxha te qëndrueshme dhe do kryeni disa shpenzime me teper.

Demi

Marrëdhënia ne çift do jete shume e mire gjate kësaj dite dhe ju do ndiheni për mrekulli ne krahët e atij qe dashuroni. Ai mund t’iu plotësojë edhe disa nga dëshirat me te zjarrta. Beqaret do takojnë një person i cili do i mahnite. Duke e pasur mendjen tek ai do harrojnë edhe te hane e te pine. Financat do kenë disa përmirësime te vogla.

Binjaket

Nëse tregoheni shume impulsive ne jetën tuaj ne çift mund te bëni gabime te pafalshme. Mos e prishni me dorën tuaj atmosferën e ngrohte qe është krijuar. Beqaret do kërkojnë pa pushim, por nuk do e gjejnë askund princin e tyre te kaltër. Ne planin financiar këshillohet te mos e teproni me shpenzimet sepse situata mund te përkeqësohet me tepër sesa mendoni.

Gaforrja

Ata qe janë ne çift do kenë probleme serioze sot. Te dy do jeni kokëfortë dhe do doni te dale juaja. Nëse vazhdoni me këtë sjellje nuk keni për te shkuar askund. Beqaret do jene te shoqërueshëm dhe te qeshur me gjithë personat qe do takojnë. Kjo do beje qe edhe propozimet te jene te shumta dhe serioze. Ne planin financiar shpenzoni aq sa ua mban xhepi.

Luani

Nëse keni pasur zënka me partnerin tuaj, hidheni vete hapin e pare drejt pajtimit. Ne këtë mënyrë marrëdhënia juaj do jete edhe me e ngrohte. Beqaret do përzgjedhin shume dhe serish do ngelen vetëm. Pranoni te paktën te njiheni me ta. Financa do jene mjaft te stabilizuara dhe do kryeni shpenzimet e nevojshme. Me ne fund!

Virgjeresha

Dite shume e qëndrueshme kjo e sotmja për te dashuruarit. Do bini dakord për gjithçka me atë qe keni ne krah dhe gjithçka do shkoje me se miri. Beqaret do kenë një dite te këndshme edhe pse nuk do e gjejnë dot shpirtin e tyre binjak. Ne planin financiar do jeni mjaft te zotet dhe do e stabilizoni situatën. Gjithçka do shkoje me se miri ne këtë fushe.

Peshorja

Rrethanat do bëjnë te mundur qe lidhja juaj te përmirësohet sot. Megjithatë do ketë edhe shume për te bere ende. Tregohuni me tolerante dhe mos kërkoni nga partneri sakrifica. Beqaret do joshin pa pushim por as sot nuk do e gjejnë dot personin e ëndrrave. Beni durim! Planetët do iu ndihmojnë ne planin financiar. Do ruani një klime te qëndrueshme dhe do tregoheni te matur me shpenzimet.

Akrepi

Te gjithë planetët do jene te favorshëm gjate kësaj dite për jetën tuaj ne çift, por Plutoni do jete ai qe do sjelle me shume te mira. Nëse jetoni bashke dita do jete me sensuale dhe e lumtur. Beqaret do ndihen te pashprese, pa e ditur se një surprize e madhe i pret ne mbrëmje. Ne sektorin e financave gjerat do shkojnë mire. Ju duhet vetëm te ulni pak shpenzimet dhe nuk do keni probleme.

Shigjetari

Gjate kësaj dite do jeni shume strikte ne jetën sentimentale dhe nuk do i lini partnerit aspak liri veprimi. Kujdes sepse situata mund te përkeqësohet dhe ju do vuani me shume. Beqaret do jeni mjaft kërkues dhe nuk do e gjejnë dot atë qe kane ne mendjen e tyre. Ne sektorin e parave mos bëni asnjë investim te madh sepse do keni shume pasoja. Hiqni nga pak lek mënjanë, vetëm kështu do rrisni buxhetin.

Bricjapi

Dita do jete e vështirë për te gjithë ata qe janë ne çift sot. Disa munde te largohen paksa nga i dashuri, e ata qe kane pasur edhe me pare probleme mund te ndahen. Beqaret duhet te bëjnë edhe pak durim dhe mos tentojnë sot nëse duan te gjejnë personin e duhur. Tregohuni shume te matur ne planin financiar, por dhe mos ngurroni te merrni iniciativa për te përmirësuar buxhetin.

Ujori

Jeta private dhe çështjet e zemrës do kenë prioritet gjate kësaj dite. Beqaret do kenë takime pasiononte dhe nuk do ngurrojnë te krijojnë lidhje. Merkuri do i beje ata qe janë ne çift me kërkues dhe te pakënaqur. E keni menduar ndonjëherë sa jepni ju për partnerin? Nëse mundoheni te arrini rezultate ne pune do keni edhe përmirësim te financave, përndryshe situata do jete delikate.

Peshqit

Do bëni çmos qe ta largoni rutinën nga jeta juaj ne çift gjate kësaj dite dhe do ja dilni bane me sukses. Emocionet do jene me te shumta dhe me te veçanta se kurrë. Beqaret do marrin disa propozime, por nuk do e kenë te lehte te vendosin se cilin do zgjedhin. Ne planin financiar do jeni te privilegjuar dhe situata do përmirësohet ndjeshëm.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button