Aktualitet dhe Lajme

Hidhet molotovë dhe digjen gomat nga protestuesit në ambientet e jashtme të Kuvendit

Share

Ditën e sotme para Kuvendit, opozita ka lajmëruar zhvillimin e një proteste pas reportazhit investigues që u transmetua nga televizioni italian Rai3, të dielën.

Protesta ka nisur në orën 10:00, në të njëjtën kohë me nisjen e seancës së sotme plenare. Ndërkohë para Kuvendit janë mbledhur protestuesit ashtu siç ishte njoftuar.

Para pak çastesh, protestuesit kanë hedhur molotovë dhe kanë djegur gomat në ambientet e jashtme të Kuvendit.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button