Aktualitet dhe Lajme

Hezbollahu lëshon dhjetëra raketa drejt Izraelit

Share

Hezbollah thotë se ka lëshuar “dhjetëra raketa” drejt Izraelit verior të enjten në përgjigje të sulmeve izraelite që vranë dy mjekë ndihmës në Liban.

Grupi i mbështetur nga Irani, i cili ka një nga forcat paraushtarake më të fuqishme në Lindjen e Mesme, tha se sulmet e tij në qytetin izraelit Kiryat Shmona, pranë kufirit libanez, ishin gjithashtu në mbështetje të “popullit të palëkundur palestinez në Rripin e Gazës.”

Mbrojtja Civile Libaneze tha se dy nga anëtarët e saj u vranë në sulmin e mëparshëm ndaj një ambulance në Hanin, sipas agjencisë shtetërore të lajmeve të vendit NNA.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button