Aktualitet dhe Lajme

Goditet nga rrufeja dhe përfshihet nga flakët çatia e një banese në Kosovë

Share

Një shtëpi është përfshirë flakët gjatë ditës së sotme në Suharekë. Lajmi është konfirmuar pqr mes një njoftimi nga Organizata Vullnetare e Zjarrfikësve në Kosovë.

Në njoftimin e tyre në “Facebook” kanë ndarë pamje nga vendi i ngjarjes ndërsa duket se në banesë ka dëmë në çatinë e shtëpisë e cila është djegur. Më tej në njoftim bëhet me dije se zjarri ka rënë pasi banesa u godit nga një rrufe.

“Në Fshatin Nishor Suharekë një shtëpi është përfshi nga zjarri, intervenimi shpejt nga zjarrfikësit lokalizon zjarrin pa dëme të mëdha. Zjarri ka ndodhur nga goditja rrufesë,” thuhet në njoftimin e Organizatës Vullnetare, Zjarrëfikësit dhe Shpëtimi.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button