Aktualitet dhe Lajme

Franca dhe Belgjika nuk “ndezin” në pjesën e parë

Share

Është mbyllur në barazim pa gola pjesa e parë mes Francës dhe Belgjikës. Një ndeshje e fortë, ku të dyja skuadrat kanë pasur rastet e tyre për shënim por pa mundur të realizojnë.

Sfidëe me karakter nga ana e të dyja skuadrave, ku secila prej ekipeve ka qenë mjaft e kujdesshme në fazën mbrojtëse për të mos i lënë shumë hapësira kundërshtarit.

Carrasco nga ana e Belgjikës dhe Mbape nga ana e Francës, kanë qenë dy lojtarët më të rrezikshëm gjatë pjesë së parë.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button