Aktualitet dhe LajmeBotaLajmi i funditPërditshmëri

FOTO/ Rusia sulmon sërish Ukrainën, godet kullën televizive në Kiev, ndërpritet sinjali

Share

Duket se Rusia nuk ka ndërmend t’i ndalë sulmet ndaj Ukrainës. Këshilltari i Ministrisë së Brendshme në Ukrainë, Anton Herashchenko, bën me dije se është sulmuar kulla televizive në Kiev.

Sinjali i televizionit është ndërprerë. BBC ka publikuar edhe pamjet e para nga vendgjarja ndërsa mbetet ende e paqartë nëse ka të lënduar apo viktima.

Në pamjet e publikuara duket tymi i cili ka mbetur pas sulmit.

Image

Një kafe nga ju!

Back to top button